Cílem bakalářské práce byl vývoj webové aplikace, která zpracovává data transparentních účtů z webových stránek bank. Aplikace následně získaná data analyzuje a zpřístupňuje veřejnosti pomocí API. Součástí analýzy jsou statistické údaje, agregace transakcí podle protistrany s vyhledáním protistrany v transakcích jiných transparentních účtů a vizualizace transakcí v čase.
Předmětem této diplomové práce byla analýza a predikce dostupnosti lékařské péče v České republice. Ta se skládá z několika částí, kterými jsou predikce lékařských výkonů, přírůstku nových lékařů a aktivních lékařů.
Práce sleduje meziroční vývoje vybraných onemocnění a lékařských zákroků. Zaměřuje se na zanedbávání zdravotní péče pojištěnci, primárně v oblasti stomatologických zákroků. Dále sleduje aktuální stav lékařů v jednotlivých specializacích a okresech se speciálním zaměřením na věk. V práci jsou diskutovány dopady legislativních kroků okolních států, vysokých škol a státních orgánů na vývoji nových lékařů. Zároveň jsou reflektovány aktuální trendy ve volbě lékařské specializace, na základě kterých jsou noví lékaři rozdělováni.
Tato bakalářská práce měla za cíl pomoci lidem, kteří chtějí nabídnout nebo požadovat pomoc během jedné z mnoha katastrof, které se každý rok na planetě Zemi odehrávají. V rámci práce byla vytvořena platforma, která měla potenciál zefektivnit poskytování a poptávání pomoci ve srovnání s existujícími řešeními. Byl proveden průzkum podobných dostupných řešení na internetu. Následně byla navržena, implementována a otestována platforma. Součástí testování bylo vytvoření 23 testovacích scénářů.
Tato bakalářská práce se zabývala strojovým zpracováním výpisu z účtu ve formátu PDF. Jelikož se jednalo o nestrukturovaný dokument, nebylo možné získat informace o účtu a jednotlivých transakcích přímočaře pro další využití. Cílem práce bylo převést zmíněný dokument do strukturovaného formátu. Proto byla nejprve provedena rešerše formátu PDF a existujících metod strojového čtení nestrukturovaných dokumentů, spolu s analýzou veřejně dostupných datasetů. Tyto datasety byly porovnány a diskutovalo se o jejich využitelnosti při řešení dané úlohy. V praktické části byl popsán částečně automatizovaný postup tvorby vlastního datasetu z veřejně dostupných výpisů z účtu. Byla vysvětlena problematika této činnosti a následně byl vytvořen model strojového učení. Výsledkem práce je aplikace pro zpracování výpisu z účtu do strukturovaného formátu.
V rámci této bakalářské práce byl do aplikace CzechCaptcha přidán modul pro import dat obsahující model pro detekci objektů v obrázku EfficientDet-V4 z frameworku KotlinDL natrénovaný na datasetu COCO. Při nahrávání obrázku do aplikace lze určit, které objekty v něm mají být detekovány. V případě, že model jejich detekci podporuje, jsou na základě jeho výstupů do lokálního úložiště uloženy výřezy obrázku určené pro použití ve výběrové obrázkové CAPTCHA úloze. V opačném případě je původní obrázek použit v nové CAPTCHA úloze pro detekci objektů, v níž testovaný uživatel pomocí obdélníků označuje požadované objekty.